x

ساعت و تاريخ

ساعت و تاريخ

کدبازان

CODEBAZAN VIDEO PLYAR


پخش ویدیو

دی
۱۳۹۶
۱۵
دروس کودکان دانش آموز باید فلسفه ذهن همه آنان را بطور یکسان و تعادلی کاوش کند مثلا "بابا آب داد"کتاب فارسی اول دبستان کاوشگر فلسفه ذهن همه کودکان دانش آموز کلاس اول هست در این جمله کودک دو کلمه که در زندگی اش کاربرد روزانه دارد آشنا میشود بابا و آب که باید آنان را دیگر بخواند و بنویسد و کلمه "داد" که فقط آن را شنیده دیگر ندیده و نخوانده اگر خواست ببیند باید آن را به او نشان میدادیم و قصه دهقان فداکارکه کودک شهری و روستایی را به یک اندازه از ادوات جغرافیای زندگیشان برای فهمیدن درس سود میدهد اما ارزشمندی این قصه در این هست که فرهنگ نجاتگر تکنولوژی شده است فرهنگ چیست ؟دهقان زادگی ،روستازادگی که با جلوه و نور ایثار نمود یافته است.  هنرهفتم
دی
۱۳۹۶
۱۷
‏ ‏cacro‏ کسی هست که ذخیره هست آنقدر کلاس بازی اش مدرسه ای هست که نفس وجودش یک تیم را قوی و تاکتیک پذیر تا فینال سر پا نگه میدارد و در فینال میآید تا قهرمانی را جشن بگیرد  ‏cacro‏ آن ذخیره ای نیست که در آخرین بازی نه شانس صعود میآید تا فقط بازی کرده باشد و توپی به پایش خورده باشد  ‏
دی
۱۳۹۶
۱۶
پیاز از کارکرد طب سنتی ست تجمع باکتری ها مضر را در دستگاه گوارش از هم میپاشاند همچنین دستگاه گوارش را ضدعفونی میکند وقتی شربت گوارش و معده را دو هفته برایتان تجویز میکنند ما برای هر بار غذای اصلی یعنی سه وعده در شبانه روز سه عدد پیاز متوسط هر پیاز در یک وعده را برای شما تجویز میکنیم به مدت یک ماه که 9عدد پیاز میشود که تقریبا میشود 5 یا 4 کیلو.پیاز هم ببئری
دی
۱۳۹۶
۱۴

وقتی کسی مدرک میگیرد یا به او مدرک میدهند به این معنی نیست که او دیگر عقل کل شده ،بلکه مدرک او بازگوکننده تطابق مدرک و انتظاری که از توانمندی علمی او مشاهده شده است .

مثل مدرک معاینه فنی خودرو (برچسپ)وقتی به صاحب خودرو داده شود به این معنیست که راننده یا صاحب خودرو مشمول جرایم مقررات زیست محیطی و راهنمایی و رانندگی به طور پیش شرط نیست.

آیا این مدارک اعطایی چون گواهینامه های جعلی راهنمایی و رانندگی نیست؟

آذر
۱۳۹۶
۲۲

abasdal⚙:


بودجه چیست و چگونه باید برنامه ریزی و مدیریت شود؟

بودجه اعتبارات پولی-مالی ست که بواسطه ان امکانات و نیروی انسانی ،تجهبزات و سرمایه ها در جهت مدیریت صحیح و کار امد بکار گرفته و هدایت میشوند.

بودجه باید به دو شکل واقعی به ان نگریست .

اول امنیت و نظارت بر بودجه ،

دوم مدیریت و تخصیص و اجرای بودجه.

 این روند باید به تحقق اهداف بودجه منجر شود.

اهداف بودجه چیست؟

مثل همه برنامه های توسعه ای و چشم انداز هست و در جهت تحقق ان برنامه ها باید تدوین شود.

من شما را با یک چیستان محلی-بومی و مثال به این وادی رهنمون میکنم .

در این چیستان ما باید گوسفند و علوفه و گرگ را از عرض خروشان یک رودخانه عبور دهیم چگونه این کار را انجام دهیم تا گرگ گوسفند را ندرد گوسفند هم علوفه ها را نابود نکند .

با عرض معظرت این قیاس را به ناچار انجام میدهم

گرگ نمایندگان مردم ،گوسفند دولت،علوفه هم بودجه.

بنظر میرسد خود مردم این وضعیت را تحمل و از ان به سلامت عبور کنند .

در شکل امنیت و نظارت بر بودجه باید ابتدا مسئولین را به جایگاه خود شان سوق داد و بودجه و نمایندگان را نگه بداریم در مرحله بعد نمایندگان را به ان سو و هجواری مسئولین رهنمون و راهنمایی میکنیم از انجا که گرگ و گوسفند در کنار هم منجر به نابودی گوسفند میشود پس گوسفند یعنی دولت را به سر جایش بر میگردانیم و برای اینکه دولت کار بودجه را یکسره نکند بودجه را از ان دور و به ان سویی که نمایندگان را نگه داری میکنیم میبریم پس بودجه را با نمایندگان وا میگذاریم و برمیگردیم و میآییم دولت را به نمایندگان و بودجه ملحق می کنیم.

از انجا که علوفه بدرد گرگ و چوپان ودهقان(مردم و کدخدا) نمیخورد.

ارزش افزوده مطرح میشود بازخورد اجرای بودجه.

دوشیدن ودوغ،سپرده وسود.تولیدوسهام


آذر
۱۳۹۶
۱۴

ربات عباس دال abasdal_bot@


کانال تلگرامی عباس دال(تونل) birbar@

کانال تلگرامی عباس دالTEXT@

آبان
۱۳۹۶
۳۰

ورم~درد
عفونت~سوزش
التیام~خارش

ورم،توده،سنگ
درد زمانی شروع میشود که عاملی بیرونی به بافت قسمتی از اندام بدن ضربه بزند و به شکل ورم بعد توده سفت و سنگ(کلیه)خود را نشان دهد.
درمان درد با تجویز مسکن و ضددرد انجام میشود مثلا متروماکس ۲۵۰، بروفن۴۰۰*
عفونت:
بعد از اینکه ورم توانست در موقعیت مستقر شود به پایان کار خود و مسولیتش! کار را کم و کم به عفونت میسپارد تا اینکه عفونت تکمیل شود وقتی عفونت تکمیل شد سوزش در بافت اسیب دیده شکل میگیرد که پایان کار خودش بلکه بافت اسیب دیده است
برای مقابله با عفونت معمولا کپسول های معروف به چرک خشک کن  تجویز میکنند.
مفنامیک اسید۲۵۰ ،اموراکس۵۰۰

التیام؛ترمیم:
نشانه التیام خارش هست اگر عفونت بیرونی بود پماد تجویز میکنند

آبان
۱۳۹۶
۱۳

سهام عدالت و یارانه ها چگونه اند و چه سرانجام و سرنوشتی خواهند داشت؟

سهام عدالت انطور که از اسمش پیداست یک حقوق ابتدایی ست برای رعایت انصاف  و عدالت بین تمام اقشار.شاید بتوان گفت سهام عدالت محترم شمردن حق زندگی افراد بطور مستقل هست .

این دیدگاه از حیث مدیریت انسانی و اجتماعی و فرهنگی و سیاسی و حاکمیتی قابل تامل و استناد است.

اما از حیث مدیریت مالی و اقتصاد و معیشت و کمک حال برنامه ریزی و بودجه هم قابل بررسی و تامل است برای این منظور باید سهام را بصورت  اسناد و اوراق پولی تصور کرد این تصور به این شکل است و باید باشد اعتبار اولیه ای بابت کل سهام یا به صورت وام قرض الحسنه یا بلاعوض که به نمایندگی دولت انجام شده و با مدیریت ان منابع مالی عواید و سودش را بین مردم تقسیم کند. 

اگر منبع بلاعوض هست باز پرداخت اصل پول وجود ندارد سودی که دولت به نمایندگی از فرد از بانک یا شرکت سرمایه گذاری میگیرد بین خود و فرد تقسیم میکند که بنظر میرسد ۵۳٪ فرد ۴۷٪دولت است.گردش صددرصد این منبع بنظر میرسد پنج ساله بوده است .با این اوضاع این پنجاه و سه درصد که ۵۳۰۰۰۰تومان هست را فرد اگر درخواست برداشت بدهد تسویه حساب شده و حسابش صفر میشود و سود از نو شروع میشود تا یک دوره کامل دیگر که پنج ساله هست.

میشود و امکان دارد این سود را فرد نگیرد در حساب سهامش باشد تا دوره بعد مالی سهام که پایان یافت دو سهم یک میلیونی داشته باشد و از ان پس دو برابر سود دریافت کند که بعد از ان هر دوره بیش از یک میلیون تومان میتواند دریافتی داشته باشد و درخواست واریزش کوتاهتر شود .یا اینکه سهمی که دولت به عنوان سود دریافت کرده بدهد ۴۷۰۰۰۰تومان را بدهد و از ابتدای همین دوره سود را کامل و دو واحد سهم دریافت کند .یعنی دو میلیون تومان نه بیشتر!!!!!

این به توان دولت برای مدیریت اجرایی می افزاید توصیه میشود این سود را افراد مطالبه نکنند تا توان اجرابی دولت بالا برود هم  سود و توان مالی خودشان در اینده .

اما اگر این سهام وام هست با واسطه یا بی واسطه بوده .

اگر بیواسطه بوده بطور توافقی بین مردم یا نمایندگانشان توافق شده سهم دولت از این سود اینقدر باشد که بنظر میرسد دولت خود نماینده این درصد سود هست تا درست ،بجا،دقیق،عادلانه و درجهت توسعه و ابادانی بکارگرفته شود.مردم سود را دریافت نکردند اما ۴۷٪سود را دولت قرض از فرد (مردم)گرفته و باید بابت تسویه با خزانه به حساب فرد(مردم) برگرداند در دوره دوم مالی هست که سود به فرد برای برداشت تعلق میگیرد. دولت هم باید چنین بوده باشد و گرنه به خلاف و رانت شبیه است.مگر این برداشت به نفع فرد و نماینده اش که دولت جزو نماینده فرد( مردم) است باشد.

وام باید استعداد بازگشت به خزانه داشته باشد که تایید شود. اگر بلاعوض هست در درازمدت و حتی کوتاه مدت از خسارتهای بیشتر که منجر به خسارت به خزانه میشود جلوگیری میکند..

یارانه ها تظاهرات بالینی چون سهام دارد با این تفاوت نه فرد بلکه خانواده ملاک هست در یارانه ها فرد جای تعریف حق زندگی حق تنفس و آزادی حرکت و بعد تصمیمگیری و استقلال برایش محترم شمرده میشود.با سهام استقلال و تصمیمگیری فرد ابتداا و شخصاً محترم شمرده میشود  نه با تشکیل خانواده

در بلوک گالری هیچ اطلاعاتی وجود ندارد.

  • خبرنامه
پایانه ی فکری عباس دال<››››)))) - پایانه ی فکری عباس دال
2018 All rights reserved. ©